Aplikace na mobil i počítač

Nabízíme Vám různé aplikace/programy pro sledování našich naměřených hodnot přímo na Vašem počítači nebo mobilu. Používáme aplikace/program třetích stran, které fungují na 100%.

V případě problému s instalací nebo nastavením programů nás kontaktujte, rádi Vám pomůžeme.

ukázka Pomocí této Miniaplikace můžete sledovat na ploše ve Vašich Windows aktuální teplotu, vlhkost, tlak z naší meteostanice. Zobrazit si můžete přímo i aktuální grafy. Program nativně funguje v operačních systémech Windows Vista a Windows 7.
Miniaplikace nabízí svoje vlastní nastavení, kde si můžete nastavit co přesně chcete zobrazovat, zda-li chcete aplikaci s pozadím nebo fotografiemi, apod.


staženo: 348x

Klíčové vlastnosti:

  • Cykluje informace: teplota, vlhkost, tlak a srážky
  • Ukazuje směr větru
  • Mění vlastní pozadí podle aktuálního počasí (déšť, horko, oblačno, západ a východ slunce, atd...)
  • Podrobnosti o počasí po rozkliknutí (krátká statistika, grafy).
  • Možnost nastavení jednotek, rychlosti cyklování a obnovování.

Instalace pod Windows Vista a Windows 7:

Klikněte na výše uvedený odkaz a v dotazu ohledně uložení klikněte na tlačítko "Otevřít", a případně potvrdit/odsouhlasit otevření souboru, čímž zahájíte instalaci gadgetu.
Po všech odsouhlaseních by se měl gadget objevit na pravé straně plochy.
Pokud se miniaplikace neobjevila zkute ji manuálně přidat ze seznamu miniaplikací (kliknutí pravým tlačítkem na plochu a zde volba "Miniaplikace"). Případně ověřte zda máte spuštěn panel Miniaplikací (sidebar).

Možnosti nastavení a práce v miniaplikaci:

Dvojtým poklikáním na miniaplikaci se dostanete i bližšším informacím ke stanici.
Kliknutím na ikonku klíče (na pravé straně miniaplikace) můžete nastavit zobrazování jednotek, rychlost obnovování a rychlost cyklování či případně vyhledat jinou meteostanici. Nutno upozornit že seznam k vyhledávání je poměrně malý a obsahuje cca okolo tří českých stanic (zbytek zahraničí).
Pokud se chcete vrátit do základního nastavení, klikněte na křížek při pravé straně miniaplikace, čímž se miniaplikace vypne/zavře a vrátí do základního nastavení. Následně ji znovu otevřte přes seznam miniaplikací.

Nastavení a použité grafy

ukázka Stáhněte si do svého Android mobilu aplikaci přímo určenou pro data z naší meteorologické stanice. Možnosti využití této aplikace jsou opravdu veliké. Aplikace nabízí aktuální přehled a minimální a maximální hodnoty z aktuálního dne. Grafy Vám to bohužel nezobrazí, na druhou stranu aplikace nabídne widget, díky kterému můžete například aktuální teplotu si zobrazit přímo na hlavní ploše Vašeho mobilu.


zobrazeno: 305x

Nastavení aplikace

Po nainstalování aplikace za pomocí Google Play by se Vám aplikace při prvním spuštění měla otevřít do nastavení. Pokud se tak nestalo, přejděte do ní zmáčknutím tlačítka nabídky na svém mobilu.

XML adresu na data používejte: http://www.luhamet.cz/data/android.xml

Aby mohla aplikace fungovat, je potřeba zadat do pole XML file url adresu vedoucí na správná data z naší meteorologické stanice. Na pravém obrázku pak vidíte URL adresu, kterou je nutné do aplikace vložit.

 

Screenshot aplikace